تبلیغات

اطلاعیه

 


آخرین ارسال های تالار
زندگی


زندگی بافتن یک قالی است 
نه همان نقش و نگاری که خودت می خواهی 
نقشه را اوست که تعیین کرده است 
تو در این بین فقط می بافی 
نقشه را خوب ببین 
نکند آخر کار 
قالی زندگیت را نخرند..:: لینک ثابت
ن : ida
ت : 31 اردیبهشت 1392
بازدید : 459
نظرات : 0
با شش نقطه از آلوده ترین بخش های محل کار خود آشنا شوید


حامد حاتمی - نارنجی

همه ما ساعات طولانی از بهترین اوقات روز خود را در محل کار خود می گذرانیم. اما ممکن است به اندازه ای که به نظافت و پاک بودن لوازم منزل خود اهمیت می دهیم، به بهداشت محیط کار خود دقت نداشته باشیم. این مساله بویژه در ادارات که محل رفت و آمد افراد مختلفی هستند، ممکن است باعث انتشار میکربها و آلودگی ها شود. 
در تحقیقی که به تازگی توسط شرکت Kimberly-Clark (تولید کننده لوازم بهداشتی با مارک کلینکس) صورت گرفته، مشخص شده این شش نقطه بیشترین مقدار آلودگی میکربی را در ادارات دارند: 
- دستگیره شیر آب ظرفشویی ها و روشویی ها 
- کیبردها 
- دستگیره یخچال ها 
- شیرهای آبسردکن ها 
- دکمه های دستگاههای خودپرداز و فروش خودکار 
- دستگیره مایکروویوها 

در تحقیق دیگری هم ذکر شده بود که گوشیهای تلفن جزو آلوده ترین قسمتهای دفاتر اداری هستند. جالب است با رواج درهای اتوماتیک، دستگیره درها اهمیت میکربی خود را در چنین تحقیقاتی از دست داده اند و دیگر نشان چندانی از آنها در چنین لیستهایی نمی بینیم. 
راستی یادتان باشد قانون من درآوردی "پنج ثانیه" هم اصلا درست نیست. بر اساس یک باور نادرست که به قانون پنج ثانیه معروف است؛ اگر خوراکی روی زمین افتاد، به شرط آنکه ظرف 5 ثانیه از افتادن برداشته شود، به میکرب آلوده نمی شود. حقیقت این است که میکربها همه جا هستند و افتادن ماده غذایی روی زمین مساوی است با تماس با این میکربها و آلوده شدن آن. هرچند که در بعضی موارد دستگاه ایمنی بدن و اسید معده می تواند از عهده این آلودگیهای شرور بر بیاید. اما وارد کردن میکربها با دست خود به بدنمان کار چندان عاقلانه ای به نظر نمی آید.:: لینک ثابت
ن : ida
ت : 18 اردیبهشت 1392
بازدید : 632
نظرات : 28
روز جهانی ماما مبارک

امروز دنیا بیش از هر زمان دیگر به ماما و پرستار نیاز دارد

15 اردیبهشت، روز جهانی ماما را به تمامی ماماهای دنیا تبریک می گوییم. 

روزتان مبارک:: لینک ثابت
ن : ida
ت : 14 اردیبهشت 1392
بازدید : 510
نظرات : 1